Szlagiery z lat 20-tych na 100 lecie Centrum Kultury w Żyrardowie

SONY DSC

Powróćmy jak za dawnych lat”, „Już taki jestem zimny drań” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, w sumie czternaście utworów z lat 20 tych i 30-tych ubiegłego wieku znalazło się na nowej płycie wydanej przez Centrum Kultury w Żyrardowie w 100 lecie powstania placówki.

Utwory to piosenki spopularyzowane przez kino i polskie filmy okresu XX lecia międzywojennego. Muzykę do większości z nich napisał Henryk Wars, wiele z nich pierwotnie wykonywał Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński czy Hanka Ordonówna.

Przeboje sprzed 100 lat na nowo zaaranżował Andrzej Korycki muzyk znany wykonawca piosenek szantowych oraz popularyzator utworów Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej. Na płycie wokalnie towarzyszy mu Dominika Żukowska, zaś instrumentalnie Jarosław Sitarz–perkusja, Michał Borowski -saksofon, Krzysztof Kowalewski- gitara, Marcin Ritter- kontrabas, Marcin Fibich- fortepian.

 

Trwa promocja płyty. W jej ramach odbywają się koncerty w mieście. Wkrótce rozpocznie się też jej promocja w kraju. Dziś płytę można nabyć w żyrardowskim Centrum Kultury./Anna Wrzesień

Reklama