Chciał przekupić policjantów

SONY DSC

Policjanci z komisariatu Policji w Mszczonowie wczoraj popołudniu zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego Mercedesa. Kierujący nim 61-latek aby uniknąć mandatu próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking.

Policjanci z komisariatu Policji w Mszczonowie wczoraj popołudniu zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, w związku z popełnionym przez kierującego nim wykroczeniem drogowym. W trakcie kontroli policjanci chcieli nałożyć na kierującego Mercedesem Vito mandat karny oraz punkty, ten jednak postanowił spróbować inaczej „załatwić” sprawę. 61 -latek  wyciągnął z portfela 100 złotych i wrzucił je przez uchylone okno radiowozu policjantom, którzy sporządzali dokumentację. O fakcie usiłowania wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych funkcjonariusze natychmiast poinformowali oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Banknot został zabezpieczony przez policjantów, mężczyzna zatrzymany w policyjnym areszcie, a samochód którym podróżował odholowany na policyjny parking.

Nieuczciwemu kierowcy za próbę przekupienia policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Aleksandra Calik

Rzecznik Prasowy KPP w Żyrardowie

Reklama