Uwaga- oszust!

Podżyrardowskie wsie przeżywają najazd pseudospecjalistów, różnego rodzaju oszustów i naciągaczy. Tylko w ostatnim czasie pojawił się kominiarz, który zbierał pieniądze rzekomo na polecenie gminy, był specjalista od anten, światła, pojawił się też sprzedawca kart, mający zbierać na dzieci niepełnosprawne, inny sprzedawał sprzęt medyczny powołując się na miejscowych lekarzy.

SONY DSC

Oszuści mnożą pomysły, żeby wyłudzić pieniądze szczególnie od seniorów, którzy nierzadko chcą wesprzeć zbiórkę na szczytny cel, w efekcie stają się ofiarami naciągaczy.

-Niedawno pojawiły się osoby, które powoływały się na ośrodek zdrowia w Wiskitkach i próbowały sprzedawać różnego rodzaju urządzenia. To wszystko zwykła manipulacja, miejscowi lekarze nie wysyłają do domów sprzedawców – mówi przewodniczący Rady Gminy Wiskitki Leszek Kopczewski.

Nic wspólnego z rzeczywistością nie mają też zbiórki na polecenie instytucji. Jeśli zbiórka miałaby zostać przeprowadzona, o takim fakcie gmina w wcześniej uprzedza sołtysów.

Osoby przeprowadzające zbiórki publiczne muszą legitymować się specjalnymi pozwoleniami. Jeśli zbiórka ma się odbyć na terenie gminy- pozwolenie wydaje wójt, jeśli w powiecie- starosta, województwie- marszałek województwa, jeśli na terenie całego kraju i poza granicami- Minister Administracji i Cyfryzacji. /red

Reklama