Dzień Kobiet w Mszczonowie

 dd

Tegoroczne obchody Święta Kobiet w Mszczonowie trwały aż dwa dni. W sobotę 8 marca Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił wszystkie panie na koncert i wernisaż, natomiast w niedzielę 9 marca również w MOK-u władze samorządowe Gminy zafundowały mszczonowiankom spektakl teatralny o znamiennym tytule „Bez mężczyzn”.

Sobotni koncert przygotowany został przez dzieci i młodzież z grup artystycznych, działających przy Ośrodku Kultury. Wystąpiły w nim: tańczące dziewczęta z Formacji Colapse – Marty Lesiewicz, artystki z Formacji Tańca HIP- HOP – Urszuli Zaniewskiej, a także wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki WOKALIZA -Iwony Skwarek. Koncert nosił tytuł „Kobiety i ONI”. Otworzył go kierownik MOK-u Marek Baumel. W imieniu dyrekcji ośrodka, a także władz Gminy Mszczonów złożył on wszystkim przybyłym paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Występ pełen tańca i śpiewu przypadł publiczności do gustu. Zakończony został słodkim poczęstunkiem. Cukierki dla wszystkich przybyłych do sali koncertowej rozdawali członkowie Studia Piosenki WOKALIZA.

Zaraz po koncercie rozpoczął się wernisaż obrazów Jadwigi Oracz – Miziołek. Wystawa dzieł stworzonych przez malarkę, została przez nią nazwana „Kobieta abstrakcyjna”. Artystka na swych obrazach przedstawiła kobiety, jako cielesne istoty, a także stany ich umysłów. Podczas swego wystąpienia przed mszczonowską publicznością bez żadnego skrepowania przyznała, iż interpretacja niektórych z jej obrazów jest naprawdę trudna, gdyż kobieta jest z natury rzeczy czymś nieodgadnionym i niezrozumiałym…i to nie tylko dla mężczyzn, gdyż niejednokrotnie kobiety same siebie nie są w stanie zrozumieć. Malarka odbiorców swych prac urzeka bajkowymi zestawieniami kolorów, które jak płeć piękna leczą duszę i wprawiają w zachwyt. Otwarcia wystawy dokonali wspólnie: autorka, dyrektor MOK-u Grażyna Pływaczewska, instruktor Plastycznej Grupy KOLOR Anna Lipińska -Broda, a także kierownik Ośrodka Marek Baumel.

Trzecią niespodzianką dla mszczonowianek przygotowaną z okazji Dnia Kobiet był niedzielny spektakl kabaretowy „Bez mężczyzn”, w którym wystąpiła Katarzyna Nowak. Artystka Krakowskiego Teatru Forte wcieliła się w nim w rolę Andy Kitschman – międzywojennej gwiazdy kabaretowej. Sztuka jest niejako pamiętnikiem tej niegdyś uwielbianej, a następnie zapomnianej wielkiej postaci polskiego kabaretu. Frywolne piosenki, przeplatające się ze scenami z życia Andy Kitschman nadają spektaklowi niezapomniany urok. Wprawdzie jest on reklamowany jako „tylko dla dorosłych” jednak nie ma w nim nic z obsceniczności, którą obecnie karmi nas współczesna „sztuka”. Delikatne nawiązania do spraw cielesnych, czy też łamania zasad wierności małżeńskiej są w nim jak z nieśmiałych dowcipów, opowiadanych gdzieś ukradkiem i to z przymrużeniem oka. Osobisty urok odtwórczyni głównej i jedynej roli tego niezapomnianego spektaklu, sprawia, że godzina widowiska mija nie wiadomo kiedy, a zaraz po zasłonięciu kurtyny człowiek zaczyna tęsknić do uroków życia międzywojnia…tamtej mody, kobiecej urody, klasy oraz smaku życia z początków ubiegłego wieku. Oprawę muzyczną sztuki zapewnił pianista Michał Zawadzki. , natomiast oprawę muzyczną zapewnił jej Michał Zawadzki. Warto wspomnieć, że spektakl został nagrodzony Honorowym Złotym Liściem Retro 2008 podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga.

Po spektaklu wszystkie panie, oglądające spektakl zostały zaproszone przez dyrekcję MOK-u na słodki poczęstunek do sali klubowej

MM

 

Reklama