Spowodował kolizję na „podwójnym gazie”

Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Warszawy, który spowodował kolizję w Żyrardowie na ul. Radziwiłowskiej.

19 marca po godzinie 17- ej na ul. Radziwiłowskiej w Żyrardowie kierujący Toyotą Camry nie zachował należytej odległości przed poprzedzającym go pojazdem wjeżdżając w jego tył, a ten następnie uderzył w tył samochodu znajdującego się przed nim. Przybyli na miejsce policjanci przebadali na stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia i okazało się, że sprawca kolizji miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał natomiast kierujący Toyotą mężczyzna na pewno straci prawo jazdy i w najbliższym czasie Sąd zdecyduje na jak długo.
Policyjne statystyki ale i codzienne zatrzymania nietrzeźwych kierujących w całej Polsce pokazują, że pomimo kampanii społecznych i akcji medialnych w dalszym ciągu za kierownicę wsiadają osoby będące pod wpływem alkoholu. Ich bezmyślność poraża i bardzo niepokoi bowiem nikt nie może czuć się bezpieczny na drogach.

Reklama