Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 73-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie wczoraj w nocy odnaleźli zaginionego 73-latka, który po południu tego samego dnia wyszedł z domu po zakupy i nie wrócił. Około 23:00 poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Wczoraj po południu policjanci z Żyrardowa przyjęli zgłoszenie od córki starszego mężczyzny, która zaniepokojona poinformowała, że jej ojciec prawdopodobnie zaginął. Mężczyzna po południu wyszedł z domu po zakupy i nie wrócił. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji policjanci z Komendy Powiatowej  Policji rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których mógł przebywać 73-latek. Rozpytywali mieszkańców oraz przeszukiwali okoliczny teren. Poszukiwania zaginionego mężczyzny prowadzone były również w okolicznych lasach. I właśnie w jednym z nich w miejscowości Sokule około godziny 23:00 policjanci z ruchu drogowego odnaleźli zmęczonego mężczyznę. Człowiek ten zagubił się podczas powrotu do domu najprawdopodobniej myląc drogę. Odnalezionego mężczyznę policjanci przekazali rodzinie.

Tym razem poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, jednak policjanci apelują do wszystkich, którzy opiekują się i przebywają z osobami starszymi, samotnymi, aby zwróciły większą uwagę na swoich podopiecznych, gdyż wystarczy chwila nieuwagi aby taka osoba oddaliła się z domu. Poszukiwania takich osób to dla Policji zawsze priorytetowe zadanie, jednak wymaga zaangażowania bardzo dużych zasobów kadrowych i sprzętowych i niestety nie zawsze kończy się tak szczęśliwie.

sierż. Calik Aleksandra

Rzecznik Prasowy KPP w Żyrardowie

 

Reklama