Wypadki i pożar. Kronika PSP Żyrardów

W poniedziałek 24.02.2014 r. ok. g. 13.30 w Nowych Kozłowicach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia wysłano dwa zastępy z JRG Żyrardów pod dowództwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego dwóm rannym osobom poszkodowanym w wypadku. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez całkowite zablokowanie drogi, odłączono akumulatory. Na miejsce wezwano policję. Po godzinie zakończono działania.

SONY DSC

 Również w poniedziałek 24.02.2014 r. tuż przed g. 19.00 na autostradzie A 2 na wysokości Miedniewic doszło do wypadku dwóch samochodów VW transportera oraz Hondy Accord. W zdarzeniu poszkodowany został kierowca VW, którym zajęło się pogotowie. Trzy zastępy straży zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz odłączono akumulatory w pojazdach. W ponad godziną akcję zaangażowanych było 7 strażaków z JRG Żyrardów oraz 6 strażaków z OSP Wiskitki.

 We wtorek 25.02.2014 r. ok. g. 14.30 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia w Antoniewie w ogniu stanęła drewniana stodoła. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży z JRG Żyrardów, OSP Jesionka, Miedniewice oraz Nowe Kozłowice, łącznie 13 strażaków. Pożar ugaszono trzema prądami wody, wodę czerpano z pobliskiego hydrantu. Wewnątrz stodoły znajdowały się dwie duże sterty drewna opałowego. Do rozgarnięcia palących się pryzm zadysponowano koparko-ładowarkę z UG Wiskitki. Po prawie trzy i pół godzinnej akcji miejsce zdarzenia przekazano właścicielce posesji.

 W sobotę 01.03.2014 r. tuż przed g. 22.00 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Krze Duże doszło do zderzenia dwóch aut osobowych Audi i Seat. Do akcji zadysponowano zastęp z JRG Żyrardów, OSP Radziejowice oraz dwa zastępy z JRG Grodzisk Mazowiecki. Po dojeździe na miejsce strażacy z OSP Radziejowice, pomagali zespołowi pogotowia w reanimacji jednego z podróżujących seatem, niestety pomimo usilnych starań nie udało się przywrócić czynności życiowych. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Po dojeździe na miejsce pozostałych zastępów strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przekazali pozostałych 4 poszkodowanych przybyłym na miejsce zespołom pogotowia ratunkowego, które następnie zabrało ich do szpitala. Osoby z samochodu Audi po przebadaniu pozostały na miejscu. Strażacy za pomocą sorbentów zebrali rozlane płyny eksploatacyjne rozlane z uszkodzonych pojazdów. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policjantów, uprzątnięto miejsce wypadku i przekazano je przedstawicielowi zarządcy drogi. W prawie trzy i pół godzinnej akcji brało udział łącznie 18 strażaków.

Pozostałe zdarzenia to:

pożar trawy – 9 zdarzeń

kolizja drogowa –1 zdarzenie

pompowanie wody z posesji – 1 zdarzenie

sadze w kominie – 2 zdarzenia

Reklama