Piętrowy parking przy PKP w Grodzisku Maz.

Czteropoziomowy parking dla samochodów przy linii PKP w Grodzisku Mazowieckim? Miasto rozpoczyna zabiegi o pozyskanie funduszy na tę inwestycję. W tym roku rozpocznie się projektowanie przyszłego obiektu.

W ciągu 3-4 lat może powstać w grodzisku Mazowieckim tuż przy linii kolejowej Warszawa- Łódź wielopoziomowy parking. Decyzja o jego budowie została podjęta. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad jego projektem. Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądał, nie ulega za to wątpliwości, gdzie miałby się znajdować.

Wielopoziomowy_parking1

Ma zostać zlokalizowany pomiędzy Strażą Pożarną a nowym osiedlem mieszkaniowym wybudowanym w sąsiedztwie linii kolejowej czyli przy ulicy Żydowskiej.

-Byłby to parking dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, którzy za 3 lata będą mogli swobodnie przejechać na drugą stronę miasta i wygodnie przejść na stację kolejową oraz perony- mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Inwestycja powinna powstać po zakończeniu modernizacji linii kolejowej Warszawa- Łódź. Wówczas kierowcy samochodów osobowych będą mogli swobodnie przyjechać małym tunelem w śladzie ulicy Bałtyckiej a także skorzystać z przejścia podziemnego wyposażonego w windy, łączącego dzielnicę Łąki oraz stację PKP./red

Reklama