Ruszy remont drogi w Adamowiznie

Dokładnie 900 tys złotych. Takiej pomocy udzieli powiatowi gmina Grodzisk Mazowiecki, z przeznaczeniem na częściowe finansowanie remontu drogi powiatowej w Adamowiznie, będącej połączeniem miasta z gminą Żabia Wola.

SONY DSC

Radni Rady Miejskiej Grodziska Mazowieckiego przyjęli stanowisko w sprawie pomocy finansowej dla powiatu grodziskiego z przeznaczeniem na częściowe finansowanie modernizacji drogi w Adamowiznie. Warunkiem przekazania dotacji powiatowi było pozyskanie na remont drogi dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (czyli tzw. schetynówki).

Ten warunek został spełniony. Na początku kwietnia biuro Wojewody Mazowieckiego opublikowało listę dróg z regionu warszawskiego, które uzyskały dofinansowanie. Wśród nich znalazła się droga powiatowa w Adamowiznie. Chodzi o połączenie Grodzisk Mazowiecki- Józefina odcinek II o długości prawie 1,5 km. Powiat uzyskał dofinansowanie z województwa w wysokości prawie 1mln 600 tys zł. Szacowany koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł. J&A Media

Reklama