Świąteczne spotkanie wielkanocne

SONY DSC

Żurek z białą kiełbasą, tymbaliki, zwykłe i faszerowane jaja, pieczone kiełbasy, sałatki, baby wielkanocne i ciasta. Tak wyglądały stoły w czasie sobotniego spotkania Wielkanocnego dla osób samotnych, starszych i najuboższych w Grodzisku Mazowieckim. Zaproszenie do Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Żwirki i Wigury przyjęło blisko 200 osób. Podobne spotkania z poszczególnymi grupami mieszkańców, odbywały się w wielu miastach i gminach.

W Grodzisku Mazowieckim, zebrani wysłuchali krótkiej modlitwy, życzeń burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Joanny Wróblewskiej, a następnie przy dźwiękach muzyki zjedli wielkanocne śniadanie. Spotkanie uświetniała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą tamburmajora Ryszarda Klechy.

Takie spotkania samorządowców z osobami starszymi, samotnymi i najuboższymi stały się już tradycją Grodzisku Mazowieckim. Z roku na rok zyskują one też wsparcie coraz większej grupy darczyńców.

-W tym roku właściwie kupiliśmy tylko żurek, pozostałe potrawy podarowały nam lokalne restauracje. Darczyńcom z całego serca dziękujemy- mówi Aneta Caban naczelnik wydziału promocji grodziskiego ratusza.

Podobnie jak w czasie Wigilii, każda z osób przy wejściu losowała numerek, który brał udział w losowaniu. Tym razem przygotowano kilka paczek ze słodyczami i świątecznymi potrawami, pyszną babę wielkanocną oraz najcenniejsze prezenty wieżę stereo i dwa płaskie telewizory nowej generacji. Wszystkie upominki trafiły do największych szczęściarzy. J&A Media

Reklama