Wicepremier chwali Grodzisk Mazowiecki

Wicepremier Janusz Piechociński chwali grodziskie firmy i burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, za stwarzanie dobrych warunków do rozwoju innowacyjnych firm, będących przyszłością dla polskiej gospodarki. Wicepremier odwiedził Grodzisk Mazowiecki w przedświąteczny piątek 18 kwietnia br.

Wicepremier  spotkał się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej, odwiedził Okręgową Spółdzielnię Mleczarską, firmę Carpol, która zapewnia swoim pracownikom wyjątkowo bogaty pakiet socjalny. Na koniec tej części spotkał się z dziennikarzami przy nowoczesnej serwerowni, otwartej dwa dni wcześniej, jednej z większych i nowocześniejszych w Europie.

SONY DSC

To właśnie serwerownia zrobiła na wicepremierze największe wrażenie. Po zwiedzeniu jej wicepremier zaznaczył, że podobne firmy działające w branży IT, to przyszłość naszego kraju. Dziś ta branża generuje około 4% PKB, ale zdaniem Janusza Piechocińskiego, w ciągu 5 lat najbliższych lat będzie to nawet 13%, dziś w tym sektorze mamy ok 3% zatrudnionych, za kilka lat zatrudnienie ma wynieść 8%.

Wicepremier podkreślił też, że powstanie takiej firmy w Grodzisku Mazowieckim to zasługa burmistrza Grzegorza Benedykińskiego, który stwarza odpowiednie warunki przedsiębiorstwom i współpracuje z nimi.

Na koniec wizyty wicepremier Janusz Piechociński odwiedził grodziskie Radio Bogoria oraz zajezdnię Warszawskiej Kolei Dojazdowej. J&A Media

Reklama