2 tys koszulek na Wielki Bieg Majowy w Żyrardowie

Blisko 2000 koszulek czeka na uczestników Wielkiego Biegu Majowego w Żyrardowie, który odbędzie się 3 maja. Pamiątkowe koszulki będą rozdawane od 14.30 na Placu Jana Pawła II.

SONY DSC

Koszulki co roku są w innym kolorze. Do tej pory były już zielone, granatowe, żółte i czerwone. Nie zmienia się za to trasa biegu. Amatorzy biegania wyruszą z Placu Jana Pawła II, za czerwonym londyńskim, zabytkowym autobusem, pobiegną ulicą Limanowskiego, Środkową, Kapitana Pałaca, Spółdzielczą aż do Eko Parku, gdzie będzie meta.

Wielki Bieg Majowy to nie wyścig, więc może w nim wziąć udział każdy, kto chce aktywnie spędzić czas. Podobnie jak w poprzednich edycjach w biegu wezmą udział prezydenci Żyrardowa, którzy w ten sposób będą zachęcać mieszkańców miasta do aktywnego spędzania wolnego czasu. Bieg zakończy się piknikiem z pieczeniem kiełbasek na żyrardowskim Eko- Parku. Podobnie jak w poprzednich latach bieg będzie zabezpieczany przez straż miejską i policję. Na około pół godziny zostanie też wstrzymany ruch na ulicach, przez które będzie prowadziła trasa biegu.

 

Większość koszulek już trafiła do uczniów szkół, pozostałe zostaną rozdane na Placu Jana Pawła II tuż przed wyścigiem. Początek biegu o godzinie 15.00. /Anna Wrzesień

Reklama