Noce muzeów coraz popularniejsze

Chętnych do zobaczenie żyrardowskich wystaw było tak wielu, że nie zmieścili się w budynku Muzeum Mazowsza Zachodniego. W efekcie musieli poczekać aż część zwiedzających opuści sale wystawowe, by samemu skorzystać z możliwości zobaczenia 70 prac Karola Grabowskiego oraz starych pocztówek z Żyrardowa.

SONY DSC

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa Malarstwo- moja miłość Stanisławy Pietrzak -Krupińskiej w pobliskiej zabytkowej Resursie. Nie brakowało też chętnych do zwiedzania Wystawy Miasto Tkaczy i wizjonerów w Kręgielni. Prócz tego odwiedzający Żyrardów mogli obejrzeć film Strajk Szpularek. Historia prawdziwa., wziąć udział w konkursie Kocham Żyrardów.

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Na Noc muzeów zaprosiła też grodziska Willa Radogoszcz. Od godzin popołudniowych wokół galerii etnograficznej można było ulepić coś z gliny, wykuć własną podkowę, spróbować podpłomyków z syropem z pokrzyw lub sosnowym, namalować coś na szkle itp.

SONY DSC

Wieczorem chętni ruszyli na spacer historyczny z przewodnikiem. Po drodze zatrzymali się w Szkole Muzycznej im. Tadeusza Bairda i wysłuchali koncertu. Około 21.30 wrócili do Willi Radogoszcz, gdzie można było zobaczyć spektakl: Zegar bije w wykonaniu Rodzinnego Teatru Hałasów, czerpiącego z tradycji starych pieśni ludowych i dziadowskich. Ponadto do dyspozycji odwiedzających były wszystkie wystawy stałe i czasowe w Willi Radogoszcz. /Anna Wrzesień

 

Reklama