Będą kolejne miejsca pracy w Grodzisku Maz.

Nawet około 2 tys nowych miejsc pracy może pojawić się w ciągu 2 lat w Grodzisku Mazowieckim, poinformował burmistrz miasta Grzegorz Benedykciński. Jest to związane z zapowiedzią kilku dużych grodziskich firm o podwojeniu swojej produkcji i rozbudowie zakładów w tym mieście.

SONY DSC

 

Chodzi o firmy działające w strefie przemysłowej oraz na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki, które w ostatnim czasie poinformowały ratusz o planach rozbudowy. W sumie taką deklarację złożyło 6 dużych grodziskich zakładów. Mają one wybudować nowe hale produkcyjne oraz zwiększyć zatrudnienie.

To nie koniec dobrych informacji. Zainwestowaniem na terenie gminy zainteresowane są też nowe firmy. Ich uwaga skupiona jest na terenach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.

Dziś na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki działa 80 dużych firm, dzięki czemu bezrobocie oscyluje na terenie gminy od 4 do 7%. W grodziskich zakładach zatrudnienia znajdują nie tylko miejscowi ale i mieszkańcy sąsiednich miast Błonia czy Żyrardowa./ red/J&A Media

Reklama