Bieg Wolności w Jesionce

Blisko 40 biegaczy przyjęło zaproszenie do czynnego udziału w Biegu Wolności zorganizowanym w Jesionce z okazji 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Patronat nad imprezą objęły Władze Samorządowe Gminy Wiskitki, organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wiskitki.

 SONY DSC

Pierwsi wystartowali najmłodsi biegacze, wśród których znalazły się dzięki asyście rodziców nawet 3-latki. Dzieci walczyły na 300 – metrowej trasie i z dumą odebrały pamiątkowe medale. Bieg szkół podstawowych na odcinku 800 metrów to już zacięta walka z pięknym finiszem zwyciężczyni – Olgi Sieczki.

W biegu głównym uczestnicy zmagali się nie tylko z rywalami, ale też musieli wykazać się dobrą orientacją w terenie na pięknej 4,5 km trasie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Wśród kobiet zwyciężyły ex aequo Julia Kosińska i Oliwia Poszwińska. Wśród mężczyzn triumfował Krzysztof Niemojewski.

Dekoracji zwycięzców dokonał Wójt Gminy Wiskitki Grzegorz Miastowski, który podkreślił wagę wyborów 25 czerwca. Jak mówił, były one bardzo istotnym elementem w drodze do budowania w naszym kraju demokracji. Zauważył również, że dotarcie z takim przekazem historycznym poprzez wydarzenia sportowe jakim był bieg, jest ciekawym pomysłem na kształtowanie postaw patriotycznych, szczególnie wśród najmłodszych. Gratulacje wszystkim zawodnikom złożył także Przewodniczący Rady Gminy Leszek Kopczewski.

Całe wydarzenie zakończyło wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Wyniki poszczególnych biegów:

Najmłodsi do 9 roku życia – zwyciężyła Julia Sieczka

Bieg szkół podstawowych – dziewczyny

1 miejsce: Olga Sieczka

2 miejsce: Wiktoria Starosz

3 miejsce: Oliwia Poszwińska

Bieg szkół podstawowych – chłopaki

1 miejsce: Mikołaj Olszewski

2 miejsce: Wiktor Poszwiński

Bieg główny – kobiety

1 miejsce: Julia Kosińska, Oliwia Poszwińska

2 miejsce: Magdalena Banaszek

3 miejsce: Agnieszka Proczek

Bieg główny – mężczyźni

1 miejsce: Krzysztof Niemojewski

2 miejsce: Tomasz Bartoszewski

3 miejsce: Przemysław Zych

Reklama