Brutalny napad na pocztę w Radziejowicach

W piątek rano w Radziejowicach k. Żyrardowa doszło do napadu na punkt pocztowy. Poszkodowana została pracownica poczty. Napastnik zadał jej kilka ciosów nożem. Kobieta trafiła do szpitala. Mężczyzna jest poszukiwany przez policję.

Still0516_00013

Do zdarzenia doszło około 9.45. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do punktu pocztowego z dużą paczką, którą miał rzekomo nadać.

-W związku z tym, że paczka nie mieściła się w okienku, pani zmuszona była otworzyć większy otwór, przez który chciała tę paczkę przyjąć. Wtedy mężczyzna zaatakował ją. Prawdopodobnie zadał jej kilka ciosów nożem- mówi prokurator Piotr Lewandowski z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie

Przerażający krzyk kobiety usłyszeli pracownicy pobliskiego przedszkola, które udzieliły jej pomocy i wezwały pogotowie oraz policję.

Poczta znajduje się zaledwie kilkanaście metrów od byłego posterunku policji. Dziś pustego, bo zlikwidowanego dwa lata temu.

-Z wielką szkodą dla społeczności się stało, że tego posterunku tu nie ma. To działało jak straszak- mówi Urszula Ciężka Wójt Gminy Radziejowice.

Gmina już zapowiada, że będzie zabiegać o przywrócenie posterunku. AN/JN fot. Grzegorz Nowakowski

Reklama