Grodzisk Maz.: zabytkowa szkoła doczeka się remontu

SONY DSC

Przebudowa zabytkowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim jest przesądzona. W poniedziałek, 19 maja została podpisana umowa w tej sprawie pomiędzy władzami miasta a wyłonioną w przetargu firmą „Darco” z Radomia. Inwestycja dotyczy przebudowy dawnego sanatorium Bojasińskich, w którym dziś mieści się Szkoła Podstawowa nr 1.

 Budynek ma ponad 100 lat i jest objęty ochroną konserwatorską. Po latach czekania na generalny remont placówka wreszcie się go doczeka. Istniejący budynek zostanie gruntownie wyremontowany i rozbudowany. Część przybudówek zostanie rozebrana i zastąpiona nowymi, które będą znacznie lepiej spełniać swoją funkcję.

-Przede wszystkim szkoła będzie w stanie przyjąć około 100 uczniów więcej niż dziś- podkreśla Stanisław Olkowski z grodziskiego ratusza.

To nie jest bez znaczenia, jeśli wziąć pod uwagę, że gmina od lat notuje wzrost liczby dzieci. Dziś przyrost naturalny oscyluje w granicach 1,8.

 Inwestycja rozpocznie się po zakończeniu roku szkolnego. Dzieci wrócą do nowego budynku dopiero jesienią w 2015 roku. Budynek zostanie nie tylko rozbudowany, ale i wyposażony w odpowiednie meble, urządzenia i sprzęt (w tym technologiczne wyposażenie kuchni i stołówki szkolnej). Zagospodarowany zostanie także teren wokół szkoły: wybudowane będą chodniki, dojścia do budynku, pojawi się nowy plac zabaw, zostanie też uzupełniona zieleń. Inwestycja ma kosztować ponad 8,5 mln zł.

Reklama