Grodzisk Mazowiecki tworzy „Dobry Klimat dla Rodziny”

IMG_0703

Samorząd Grodziska Mazowieckiego został doceniony za liczne działania na rzecz dużych rodzin oraz promowanie idei wspierania rodzin wielodzietnych w kraju. W czwartek 15 maja w Pałacu Prezydenckim burmistrz Grzegorz Benedykciński odebrał nagrodę i statuetkę przyznawaną zwycięzcom w konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny”.

Konkurs skierowany do samorządów, jest jednym z elementów strategicznego Programu Polityki Rodzinnej Prezydenta RP. Celem konkursu jest wyróżnienie i upowszechnienie w całej Polsce najlepszych lokalnych rozwiązań sprzyjających rodzicielstwu.

Grodzisk Mazowiecki został uhonorowany za wprowadzenie i konsekwentną politykę związaną z Kartą Dużych Rodzin 3+ i 4+. Gmina była jednym z pierwszych samorządów, które wprowadziły tę kartę, szybko zaczęła też włączać do wsparcia rodzin lokalnych przedsiębiorców. To na jej doświadczeniach bazowały pozostałe miasta w kraju wprowadzające ulgi dla rodzin. W Grodzisku Mazowieckim karta dla rodzin z czwórką i więcej dzieci uprawnia m.in. do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, ale też licznych zniżek. Gmina zorganizowała też trzy konferencje promujące rodzicielstwo. Dziś Kartą Dużej Rodziny posługuje się co 15 grodziszczanin.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński podziękował za wyróżnienie parze prezydenckiej Annie i Bronisławowi Komorowskiemu oraz Joannie Krupskiej Prezes Związku Dużych Rodzin.

-Cieszę się i dziękuję Pani Joannie Krupskiej, która przekonała mnie, że warto zainwestować w duże rodziny. Dzięki niej dziś stoję w tym znakomitym gronie- mówił po wręczeniu nagrody burmistrz.

W czasie Gali w Pałacu Prezydenckim przedstawiono 15 projektów nominowanych do nagród, ale na konkurs zgłoszono ich kilkaset. Nagrody w konkursie dla samorządowców „Dobry Klimat dla Rodziny” przyznano w trzech kategoriach:

I kategoria – Dobre Rodzicielstwo: Miasto Białystok za Białostocką Akademię Rodziny;

II kategoria – Czas wolny dzieci i młodzieży – czas rozwoju: Gmina Sępólno Krajeńskie za program „Jesteśmy aktywni, jesteśmy kreatywni”;

III kategoria – Rodziny wielodzietne wartością dla wspólnoty lokalnej: Gmina Grodzisk Mazowiecki za Kartę Dużej Rodziny 3+ i 4+;

Laureatem Nagrody specjalnej za ciekawe, innowacyjne oraz konsekwentne działania na rzecz rodzin realizowane w ramach programów: „Rodzina bliżej siebie” i Centrum Aktywnego Mieszkańca oraz kampanii społecznej „MAMY więcej” – zostało – Miasto Gdynia.

-Mamy coraz lepszy klimat dla rodziny i to widać także w tej sali – mówił Prezydent RP na początku Gali. – Dziękuję wszystkim, którzy chcieli ten dobry klimat dla polskiej rodziny tworzyć – dodał. J&A Media

Reklama