Kronika PSP Żyrardów

SONY DSC

W poniedziałek 19.05.2014 r. ok. g. 16.25 pracownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radziejowicach poinformował o uszkodzonym pomoście, który zagrażał stawidłom na rzece Pisi. Na miejscu dwa zastępy za pomocą lin i bosaków odholowały pomost i wyciągnęły go na brzeg. W prawie godzinnej akcji brało udział 8 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Korytów.

Również w poniedziałek 19.05.2014 r. ok. g. 22.00 zastęp ratownictwa technicznego z JRG Żyrardów zabezpieczał teren wypadku jaki miał miejsce na ul. Mokrej w Żyrardowie. Prawdopodobnie na skutek nieostrożności kierowcy samochodu osobowego doszło do zderzenia z maszyną malującą pasy na drodze. Rozlany na drodze olej oraz farbę zebrano za pomocą sorbentu. W prawie godzinnych działaniach brało udział 4 strażaków z JRG Żyrardów.

We wtorek 20.05.2014 r. od g. 08.26 strażacy z JRG Żyrardów, JRG Grodzisk Maz. oraz OSP Radziejowice usuwali skutki zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Do wypadku doszło na drodze krajowej S8 w miejscowości Krze Duże. Prawdopodobnie na skutek nieostrożności kierowcy osobowej Toyoty doszło do zderzenia z ciężarówką, w efekcie poszkodowany został kierowca samochodu osobowego i odwieziony do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego. Strażacy zebrali i zneutralizowali ok. 20 litrów oleju napędowego, który wyciekł na jezdnię, a pozostałe w zbiorniku paliwo przepompowano do podstawionych beczek. Po ponad czterech godzinach prowadzonej akcji, miejsce zdarzenia przekazano protokołem przedstawicielowi zarządcy drogi.

W środę 21.05.2014 r. tuż po g. 9 zastęp z JRG Żyrardów pomagał ratownikom z pogotowia ratunkowego w dostaniu się do mieszkania przy ul. Nietrzebki w Żyrardowie. Wewnątrz znajdowała się osoba, która wymagała pomocy i nie mogła sama otworzyć drzwi. Ratownicy otworzyli drzwi za pomocą wyważarki hydraulicznej i wpuścili do wewnątrz lekarza.

W czwartek 22.05.2014 r. ok. g. 3 nad ranem, przypadkowi przechodnie poinformowali o dymie wydobywającym się z okna na piętrze w budynku przy ul. 1 Maja w Żyrardowie. Po dojeździe na miejsce podano prąd gaśniczy po drabinie przez okno do wnętrza mieszkania oraz ewakuowano lokatorów. Prawdopodobny sprawca zdarzenia, który nie chciał wyjść na zewnątrz i utrudniał działania strażakom został ukarany mandatem karnym za zaprószenie ognia. Na miejsce wezwano patrol policji, który zajął się sprawcą całego zamieszania. Gdyby nie zauważenie dymu przez przechodnia i szybka reakcja strażaków mogłoby by dojść do tragedii. Wewnątrz budynku w tym również na klatce schodowej panowało duże zadymienie, które mogło stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Spaleniu uległo łóżko i fragment wykładziny. Cała akcja zajęła strażakom niecałą godzinę.

W piątek 23.05.2014 r. tuz przed g. 14 w Badowo Dańkach prawdopodobnie od zwarcia w instalacji elektrycznej w płomieniach stanął samochód dostawczy Mercedes. W chwili dojazdu zastępu z OSP Mszczonów pojazd objęty był całości ogniem. Podróżujące samochodem osoby znajdowały się na zewnątrz i nie doznały obrażeń. Pożar ugaszono jednym prądem gaśniczym i po godzinie zakończono działania.

Reklama