Mały tunel otwarty, duży w remoncie

Utrudnienia w Żyrardowie coraz mniejsze, choć to jeszcze nie koniec. Mały tunel pod torami został otwarty o miesiąc wcześniej. To jednak nie oznacza końca remontu na kolei i utrudnień dla kierowców. Teraz budowlańcy przenoszą się do dużego tunelu, gdzie będą kończyć remont stropu.

SONY DSC SONY DSC

Mały tunel został otwarty na stałe. W tej chwili zostały jeszcze drobne prace przy elewacji i odwodnieniu- wyjaśnia Paweł Myszkowski ze starostwa powiatowego.

To bardzo dobre wiadomości dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Żyrardowie. Po zamknięciu tunelu ich droga do szkoły wiodła przez tory i prowizoryczne przejście. Teraz uczniowie wrócą po tunel, a mieszkający pod lasem, będą mogli korzystać z przejścia przez tory z sygnalizacją świetlną i dźwiękową.

SONY DSC

Otwarcie małego tunelu z ulgą przyjmuje szkoła. -Wracamy do normalności. Dzieciaki wracają o różnych porach dnia, ten okres kiedy był tunel zamknięty, był dla nas bardzo trudny- mówi Teresa Teofilak, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Żyrardowie.

To jednak nie koniec utrudnień komunikacyjnych dla kierowców. Teraz główne prace przenoszą się do dużego tunelu, gdzie będzie kończony remont stropu.

Chodzi o zabezpieczenie głównej płyty kolejowej, której nie dokończyła GDDKiA. Prace w dużym tunelu i utrudnienia potrwają do końca czerwca./Anna Wrzesień

Reklama