Szkoła we Franciszkowie im. Świętego Jana Pawła II

Msza Święta z udziałem ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego, uroczysty przemarsz orkiestry, pocztów sztandarowych, władz samorządowych i mieszkańców z kościoła do Szkoły Podstawowej, posadzenie dębu „Lolek”, poświęcenie obelisku i zmiana imienia Szkoły. Tak wyglądały uroczystości dziękczynne za kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie.

 

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00- Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce. W jej czasie złożono dary ks. Biskupowi m.in. symboliczną świecę, chleb, owoce, miód, nauczycielskie akcesoria czy obraz św. Jana Pawła II.

SONY DSC

Drogę między kościołem parafialnym a szkołą, ks. biskup pokonał dorożką, powożoną przez sołtysa wsi Łubno Marka Markowskiego. Kolumnę otwierała Orkiestra Dęta OSP Wiskitki, za nimi szły poczty sztandarowe, dzieci komunijne, potem samorządowcy.

Druga część uroczystości odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej we Franciszkowie. Uroczystość poprowadziły dwie uczennice. Na początek Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki Leszek Kopczewski odczytał uchwałę Rady Gminy, która zmienia imię patrona szkoły z imienia Jana Pawła II, na Świętego Jana Pawła II, a następnie wręczył ją dyrektorowi szkoły Ewie Frączkiewicz.

W dalszej części ks. biskup poświęcił Pomnik znajdujący się na terenie szkoły ufundowany ku czci poległych w czasie II wojny światowej. Zaraz potem zabrani przeszli by posadzić i poświęcić dąb o imieniu „Lolek”. W czasie uroczystości zostały też wręczone nagrody i wyróżnienia w konkursach związanych z Janem Pawłem II./red/AW

Reklama