W Grodzisku Maz. będzie Karta Mieszkańca

SONY DSC

Grupa Radnych Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim chce wprowadzenia Karty Mieszkańca, uprawniającej m.in. do 50% zniżek na przejazdy komunikacją miejską. Karta ma być kolejną zachętą do meldowania się na terenie gminy, a jej wprowadzenie ma się opłacać wszystkim.

Taką kartę otrzymywaliby tylko zameldowani na terenie gminy. Plastikowy dokument uprawniałaby do licznych zniżek, m.in. na przejazdy komunikacją miejską, przy korzystaniu z basenu lub z oferty Centrum Kultury. Poza tym, wprowadzenie karty mieszkańca ma ułatwić życie jej posiadaczom.

SONY DSC

-Docelowo karta mieszkańca ma zastąpić wszystkie karty wydawane przez gminę. Dzięki niej można będzie kupować bilet na PKS, korzystać z basenu lub biblioteki- wyjaśnia Jan Morwiński radny Rady Miejskiej.

Karty może zostać wprowadzona jeszcze w tym roku. Zanim to nastąpi trzeba będzie zintegrować systemy kilku placówek i przede wszystkim przygotować stosowną uchwałę Rady Miejskiej.

Jej wprowadzenie ma się opłacać zameldowanym mieszkańcom oraz gminie, która powinna odczuć dodatkowe wpływy do budżetu, dzięki liczniej meldującym się osobom./ red/J&A Media

Reklama