Szkoła Podstawowa w Ojrzanowie (Gmina Żabia Wola) będzie miała halę sportową

 hala

Szkole Podstawowej w Ojrzanowie systematycznie przybywa dzieci, teraz jest 160 uczniów, od września będzie ich 196. Sytuacja lokalowa jest trudna, placówce potrzeba hali sportowej, nie ma stołówki, jest za mało toalet. Hala zostanie dobudowana do istniejącego obiektu. Będzie posiadała zaplecze w postaci szatni dla uczniów i sportowców, pomieszczeń dla instruktorów, będą też trybuny dla widzów na około 120 miejsc.

Hala ma być wykonana z użyciem nowoczesnej technologii. Ma służyć nie tylko uczniom ale całej społeczności Gminy. Obecna sala sportowa ma zostać zaadoptowana na potrzeby sali szkolnej. Jak mówi dyrektor szkoły Barbara Owczarek do końca tego roku ma zostać opracowana dokumentacja inwestycyjna, wiosną przyszłego roku ruszą prace. Na hali pojawi się też siłownia, w związku z jej budową nowe miejsce znajdzie przyszkolny plac zabaw (bliżej boiska sportowego).

Hala będzie kolejnym miejscem do uprawiania sportu powstałym w niedawnym czasie na terenie Gminy. Dużą popularnością cieszą się boiska Orlik w Józefinie ale też boisko przy OSP Skuły. jn

Reklama