Wójt Gminy Wiskitki Człowiekiem Roku Ziemi Żyrardowskiej

SONY DSC

Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski został Człowiekiem Roku Ziemi Żyrardowskiej 2013. W plebiscycie tygodnika Życie Żyrardowa wójt uzyskał najwyższą liczbą głosów (944 sms-ów) i tym samym zwyciężył w konkursie i otrzymał statuetkę konkursu „Wrzeciono” zaprojektowane przez artystę Artura Krajewskiego.

Głosujący mieszkańcy powiatu żyrardowskiego docenili zasługi Grzegorza Miastowskiego, który od 20 lat kieruje Gminą Wiskitki. W tym czasie zdołał we współpracy z kolejnymi Radami Gminy wybudować sieć gminnych dróg, sieć telefoniczną, sieć wodociągową, wyremontował szkoły, obecnie buduje sieć kanalizacyjną. Przed rokiem gmina znalazła się też w prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej, wśród najlepszych miast i gmin w Polsce.

Konkurs Człowiek Roku Ziemi Żyrardowskiej jest organizowany w powiecie żyrardowskim od pięciu lat. Do tej pory wybierano zwycięzców w 4 kategoriach tj. kultura, sport, biznes i życie publiczne i zwyciężali w nich głównie mieszkańcy Żyrardowa. W trzech pierwszych edycjach konkursu, laureatów wybierała kapituła. Od dwu lat zwycięzcy wybierani się w głosowaniu sms-owym, nad którym pieczę sprawuje Życie Żyrardowa.

W sumie w konkursie można było głosować na 18 kandydatów. Kolejną liczbę głosów otrzymali: Krystyna Lenarczyk ( Wspólnota Żyrardowa, Aktywny Żyrardowianin 843 sms-y) i Piotr Błażejewski (Stara Przędzalnia, Żyrardów Odnowa -782 głosy). J&A Media

Reklama