Wypadki drogowe. Kronika PSP Żyrardów

W Poniedziałek 16.06.2014r o godz 11:34 cztery zastępy straży pożarnej wyjechały do wypadku drogowego na autostradzie A2 w Wiskitkach. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczyło pięć samochodów osobowych i jeden ciężarowy..W wyniku zdarzenia lekko ranne zostały dwie osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych i oleju przed przedostaniem się do gruntu. W trwającej ponad godzinę akcji brały udział trzy pojazdy JRG Żyrardów i jeden z OSP Wiskitki oraz 11 strażaków z JRG Żyrardów i 6 druhów z OSP.

SONY DSC

We Wtorek 17.06.2014r o godz 14:54 trzy zastępy udały się do zderzenia pięciu samochodów (dwóch busów , dwóch sam. osobowych i ciężarówki) na obwodnicy Żyrardowa w miejscowości Wiskitki. Pojazdami jechało łącznie 13 osób w tym dwoje dzieci. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas czynności prowadzonych przez policje i usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych które wyciekły z pojazdów. W wyniku zderzenia ucierpiał kierowca jednego samochodu osobowego. Ruch na obwodnicy był wstrzymany i odbywał się objazdem przez Żyrardów. W trwającej 3 godz. 35 minut akcji brały udział dwa pojazdy JRG Żyrardów i jeden z OSP Wiskitki oraz 9 strażaków z JRG Żyrardów i 4 druhów z OSP.

W Sobotę 21.06.2014 o godz 15:20 w miejscowości Waleriany na drodze 719 miał miejsce wypadek dwóch sam. osobowych. Do zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy Straży Pożarnej. Uczestnicy wypadku zostali przebadani przez zespół pogotowia ratunkowego. Kierowca Opla został odwieziony do szpitala. Pozostałe dwie osoby nie odniosły obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i usunięciu pozostałości powypadkowych. W trwającej 57 minut akcji brało udział 6 strażaków i dwa pojazdy JRG Żyrardów oraz 4 druhów z OSP Waleriany./Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama