Złoty medal w Japonii dla Mikołaja Żukowskiego MłDK-u

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym IE-NO-HIKARI –Tokio, Japonia 2014 jedyny złoty medal dla Polski przyznano Mikołajowi Żukowskiemu, lat 7. Jest to olbrzymie osiągnięcie, gdyż na konkurs wpłynęło 25,544 prac z 69 państw.

jap (1)

To jednak nie koniec sukcesów dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.

Maj i początek czerwca to szczęśliwe miesiące dla wychowanków Dziecięcej Akademii Plastycznej.

W IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach” zorganizowanym przez Dom Kultury „Grunwaldzka” w Krakowie I miejsce zdobyła Katarzyna Różok, l.11. Konkurs zdominowały prace malarskie, rysunkowe oraz ceramiczne. Uczestnicy wykazali się niebanalnymi pomysłami interpretując temat podwodnego świata. Jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie polegające na wytypowaniu kilku najlepszych prac w 3 kategoriach wiekowych spośród nadesłanych 3024. Na tegoroczną edycję nadesłano licznie prace między innymi z Polski, USA, Rosji, Czech, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Francji, Szwecji i Włoch.

Finał Konkursu od kilku lat komponuje się z Festiwalem Święto Ogrodów, a tegoroczna pokonkursowa wystawa „Przyrody w Kolorach” towarzyszyła uroczystości otwarcia Festiwalu w dniu 30 maja 2014 roku w Palmiarni Victoria Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magiczny Sopot wczoraj i dziś” I miejsce zdobyła Julia Bodych, lat 12, II miejsce otrzymała Weronika Różewicz, lat 9 a wyróżnienie Gabrysia Marciniak, lat 7.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Baśnie, legendy” organizowanego w ramach XXIV Festiwalu Sztuki Pięknej „Color ART” przez Goleniowski Ośrodek Kultury była szczęśliwa dla Roksany Chudon, l.13 – zdobywczyni III miejsca i Patrycji Sokołowskaiej, l.10, która otrzymała wyróżnienie.

Na XXIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Warszawa moja stolica” zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie nadesłano 2128 prac ze 197 placówek. Komisja nagrodziła 30 prac i 180 zakwalifikowała na wystawę . Wśród nagrodzonych znalazła się Aleksandra Perzyna. Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród miało miejsce w Ogrodzie Zimowym PM./ MłDK w Żyrardowie

 

Reklama