Nowy samochód dla OSP w Kłudnie Starym

SONY DSC

 Strażacy z Kłudna Starego zyskają nowy samochód ratowniczo- gaśniczy z napędem 4×4. Samochód zastąpi wysłużonego stara i będzie współpracował z PSP w Grodzisku Mazowieckim. Samochód trafi do jednostki jesienią tego roku.

  Dziś licząca 46 druhów jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłudnie Starym dysponuje jednym 34 letnim samochodem marki Star, przerobionym 15 lat temu.

-Stary, psujący się samochód to duży kłopot, bo czasem strażakom trudno wrócić po akcji- mówi Mirosław Gajowniczek członek zarządu wojewódzkiego i powiatowego OSP. Tymczasem strażacy z Kłudna Starego są w stanie być na węźle autostradowym w ciągu zaledwie 3-4 minut. W momencie poważnego zdarzenia drogowego, ich pomoc może być nieoceniona.

Nowy samochód będzie wozem średnim przystosowanym zarówno do prowadzenia akcji ratowniczych jak i gaśniczych. Na razie nie wiadomo jakiej będzie marki, bo auto zostanie zakupione w przetargu. OSP pozyskała na zakup samochodu 150 tys zł, resztę około 500 tys wyłoży Gmina Grodzisk Mazowiecki. Wartość takiego pojazdu to około 700 tys zł. J&A Media

Reklama