Pijane kobiety za kierownicą

W miniony weekend policjanci KPP w Żyrardowie zatrzymali dwie kobiety, które będąc pod wpływem alkoholu prowadziły samochód. Jedna z zatrzymanych wiozła swoje czteroletnie dziecko. Druga nie zatrzymała się do kontroli i policjanci ścigali ja przez pół miasta.

SONY DSC

 

fot. KPP Żyrardów

W miniony piątek kilka minut po godzinie 19- ej sposób jazdy samochodu osobowego marki Volvo wzbudził czujność żyrardowskich policjantów. Jak się okazało słusznie bowiem za kierownicą siedziała kompletnie pijana 35- latka, która w organizmie miała ponad trzy promile alkoholu i wiozła swoje 4- letnie dziecko. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Żyrardowie. Wkrótce Sąd zdecyduje o dalszych losach nieodpowiedzialnej kobiety. Za jazdę w stanie nietrzeźwości przewidziana jest kara pozbawienia wolności do dwóch lat pozbawienia wolności jednak kobieta dodatkowo może usłyszeć zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kolejna nieodpowiedzialna kobieta to 23- letnia mieszkanka Żyrardowa, która w noc z soboty na niedzielę nie zatrzymała się do rutynowej kontroli drogowej próbując uciekać. Policjanci zatrzymali ją dopiero po gonitwie przez niemal pół miasta. Jak się okazało prosto z imprezy wsiadła do samochodu- w jej organizmie było niemal półtora promila alkoholu. Ona również odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za niezatrzymanie się do kontroli.

W obu przypadkach poza oczywistą nieodpowiedzialną kobiet zatrważające jest również to, że obie nie piły alkoholu samotnie, a współuczestnicy imprez w których one uczestniczyły zezwoliły na to aby wsiadły za kierownicę samochodów , narażając na poważne niebezpieczeństwo siebie ale także innych użytkowników dróg publicznych .

st.sierż. Anna Rabas- Szarska

KPP Żyrardów

Reklama