Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Msza św., złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności i Zwycięstwa, projekcja filmu i koncert pieśni powstańczych. W ten sposób 1 sierpnia mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego uczczą 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

SONY DSC

Władze samorządowe, organizacje kombatanckie, harcerze a także mieszkańcy miasta oddadzą cześć pamięci bohaterów, którzy 70 lat temu złożyli swoje życie w Powstaniu Warszawskim. To jeden z bardziej dramatycznych zrywów powstańczych w historii naszego kraju, w którym zginęło wielu wybitnych Polaków, w tym poeta Krzysztof Kamil Baczyński.

Swój udział w tym zrywie wyzwoleńczym mieli też mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, którzy dają świadectwo tamtych czasów.

Obchody 70 rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 17.00 w kościele Świętej Anny, następnie o 18.15 odbędą się oficjalne uroczystości ze złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Wolności i Zwycięstwa. O 18.40 w Centrum Kultury będzie można zobaczyć film „Powstanie Warszawskie”.

Drugiego sierpnia Willa Radogoszcz zaprasza już o 16.00 na warsztaty dla dzieci od 6 roku życia zatytułowane Wielka historia dla małych patriotów. Poprowadzą je Mariola Goździkowska i Łukasz Nowacki. O 18.00 rozpocznie się wieczór pieśni patriotycznych dla dzieci i dorosłych z Robertem Zaporą. Na 19.00 zaplanowano projekcję filmu dokumentalnego opowiadającego o działalności AK w Grodzisku Maz. Gdy „Gąbka” i „Osa” znaczyło „Walka” i „Wolność”. Film został zrealizowany z udziałem grodziskich członków AK Obwodu „Bażant” Ośrodka „Gąbka-Osa” w 1998 roku przez K. Wiecha. J&A Media

Reklama