Utopił się w Zalewie

Tragedia nad Zalewem w Żyrardowie. W nocy około godziny 2.00 w piątek 11.07 utonął młody mężczyzna z gminy Radziejowice. Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie ok. 2.14. Z relacji świadka, drugiego mężczyzny który z nim przebywał, wynika że mężczyźni razem pili alkohol na betonowych schodach. W pewnym momencie spacerujący nad wodą mężczyzna zachwiał się i wpadł do wody. Niestety już nie wypłynął.

SONY DSC

 

Służby natychmiast przybyły na miejsce i rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Niestety ratownicy na łodziach nie wiele mogli zdziałać.

-Po dwóch godzinach ciało mężczyzny znaleźli nurkowie z Warszawy. Znajdowało się około 4 metrów od brzegu- mówi Piotr Grzelecki oficer prasowy PSP Żyrardów.

Ratownicy podjęli próbę ratowania mężczyzny, ale nie udało się już przywrócić czynności życiowych. Obaj mężczyźni mają około 20- 22 lat. Policja bada okoliczności tragedii.

To kolejne utonięcie nad Zalewem Żyrardowskim. Przed rokiem utopił się w nim 39 letni mężczyzna, który po pijanemu próbował przepłynąć Zalew, dwa lata temu woda pochłonęła pijanego wędkarza, który chciał popływać.

-Alkohol nad wodą to plaga. W 95% procentach to on jest odpowiedzialny za utonięcia- przestrzega ratownik WOPR Piotr Zakrzewski. Niestety nad wodą ludzie piją i to olbrzymie ilości alkoholu. Masowo łamią też inne zasady. Kąpią się w miejscach niedozwolonych, i nierzadko są to całe rodziny w dodatku z małymi dziećmi. /AW

Reklama