Bogdan Zieliński zostaje

Przewodniczący Rady Miasta Żyrardowa Bogdan Zieliński zostaje. Nie udało się go odwołać grupie radnych Platformy Obywatelskiej, która o to wnosiła. Ich zdaniem źle wypełniał swoje obowiązki, dlatego powinien był opuścić stół prezydialny.

SONY DSC

W czasie głosowania w czwartek 28 sierpnia trzech radnych wstrzymało się od głosu i to wystarczyło, by wniosek przepadł. Przewodniczący Bogdan Zieliński nadal będzie przewodniczył Radzie Miasta prawdopodobnie do najbliższych jesiennych wyborów.

To nie pierwsza próba dokonania zmian w samorządzie. Ostatnia kadencja w Radzie Miasta i w ratuszu jest wyjątkowo burzliwa. Najpierw odwołano dwóch wice przewodniczących Rady Miasta: Marcina Rosińskiego i Jerzego Jankowskiego, których zastąpili: Jerzy Naziębło i Robert Loppe, następnie ich miejsce zajęli: Ryszard Mirgos i Jan Józef Lepieszka. Dwa lata z rzędu prezydent Żyrardowa nie otrzymywał absolutorium, ostatnio je uzyskał jednym głosem więcej. Rok temu grupa mieszkańców z byłym wice prezydentem i posłem Dariuszem Kaczanowskim doprowadziła do referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Andrzeja Wilka, ale zabrakło frekwencji wyborczej, by go odwołać. /AW

Reklama