Kradzieże „na wnuczka” wracają

senior_fot-Paweł-Koziński

Policja ostrzega przed kradzieżami „na wnuczka”. Oszuści znów próbowali naciągnąć seniora z Mszczonowa. Tym razem nieskutecznie, bo coś ich spłoszyło.

W ciągu ostatnich miesięcy w Gminie Mszczonów doszło do kilku wyłudzeń. Pierwsze odnotowano w kwietniu, kiedy rzekomy wnuczek poprosił 77 letnią babcię o zaczną sumę pieniędzy. Jak utrzymywał miał wypadek i potrzebował natychmiast pieniędzy na odszkodowanie. Z tego powodu wysłał po okrągłą sumę swojego kolegę. Cała historia to oczywiście wierutne kłamstwo, ale skuteczne, bo starsza pani przekazała pieniądze.

Kolejne zdarzenie wyglądało podobnie. Tym razem telefon od „wnuczka- oszusta” otrzymała 73-letnia mieszkanka Gminy Mszczonów. Tym razem oszust zażądał 15 tys jako zadośćuczynienia dla rzekomo poszkodowanej przez niego kobiety w wypadku samochodowym, aby ta nie zawiadamiała policji. I tym razem pomysł chwycił.

Policja zwróciła się do lokalnych samorządów o ostrzeżenie przed oszustami swoich mieszkańców. Oszuści jednak nie odpuszczają. 2 sierpnia br., znów w Gminie Mszczonów doszło do podobnej sytuacji. Nie doszło do wyłudzenia, tylko dlatego, że oszusta coś spłoszyło i nie odebrał pieniędzy. Tym razem 60 tys zł.

Policja apeluje do osób starszych o każdorazowe i natychmiastowe powiadamianie policji w przypadku dziwnych telefonów z prośbą o duże kwoty pieniędzy. Należy dzwonić po nr. 997 lub 112. Za przestępstwo tego typu przewidziana jest kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, informuje oficer prasowy KPP Żyrardów Ewa Piątek.

fot. Paweł Koziński

Reklama