Mundial de Żyrardów – turniej wolności i pokoju

Niesprzyjająca pogoda nie pokrzyżowała planów rozgrywek piłkarskich w ramach żyrardowskiego Mundialu de Żyrardów. Tuż przed oficjalnym otwarcie deszcz przestał padać a na boisku przy ul. Kacperskiej pojawiło się 16 drużyn z Żyrardowa i okolic m.in. z Międzyborowa, Lutkówki, Grodziska Mazowieckiego itp. Niestety dwie okazały się niekompletne, dlatego walkowerem przegrały swoje mecze.

187

Zgodnie z zasadą każda ze zgłoszonych drużyn wylosowała swój kraj, w barwach którego walczyła o zwycięstwo. W tym mundialu jednak swoją reprezentację miała też Polska, która od lat nie kwalifikuje się do najważniejszych rozgrywek świata.

-Było to związane z ideą organizacji imprezy, której celem miała być nadzieja, że kolejni polscy piłkarze wywalczą awans i będą nas godnie reprezentować- wyjaśniał pomysłodawca imprezy, radny Rady Miasta Żyrardowa Krzysztof Dziwisz.

Mundial zwyciężyła Grecja, reprezentowana przez drużynę Kumpli, zaraz za nimi uplasował się Holandia w barwach której zagrała drużyna Salos Żyrardów.

pierwsze miejsce grecja

 

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Dajek z Holandii. Najlepszym zawodnikiem został Grek Piotr Kamiński. Tytuł króla strzelców wywalczył natomiast Kostarykańczyk Kacper Markowski.

Mecze o miejsca zakończyły się następująco: o 13 miejsce: Francja – Nigeria 6:1 Mecz o 11 miejsce: Brazylia – Argentyna 2:5 Mecz o 9 miejsce: USA – Polska 1:2 Mecz o 7 miejsce: Chile – Włochy 0:5 Mecz o 5 miejsce: Ekwador – Kostaryka 3:2 Mecz o 3 miejsce: Meksyk – Kolumbia 2:0, Finał: Holandia – Grecja 1:2

Bez nazwy 1

Końcowa kolejność turnieju:

1. Grecja(Kumple)

2. Holandia(Salos Żyrardów)

3. Meksyk(Centrum)

4. Kolumbia(Hand Dach)

5. Ekwador(DMP Serwis)

6. Kostaryka(Loca Team i Przyjaciele)

7. Włochy(Młode Wilki)

8. Chile(Dominisie)

9. Polska(Victoria Żyrardów)

10. USA(Inter Team)

11. Argentyna(FC Orlik Lutkówka)

12. Brazylia(Kociem Młodzi)

13. Francja(Amator Żyrardów)

14. Nigeria(Nowi),

15 i 16. ex aequo: „Niemcy” oraz „Belgia”.

Impreza miała dodatkowy wymiar. Przed rozpoczęciem rozgrywek zawodnicy uczcili minutą ciszy ofiary konfliktów zbrojnych, które mają miejsce obecnie na świecie. Był to też akt poparcia dla polityki dialogu, która pozwala bez rozlewu krwi i przemocy rozwiązywać międzypaństwowe oraz wewnętrzne spory. 

183

184

 

Bez m1

 

2

fot. dzięki uprzejmości organizatora

 

Reklama