Pierogi, zabawy i tańce. Piknik we Franciszkowie.

Pierogi i ciasta własnej roboty, występy Koła Gospodyń Wiejskich, zjeżdżalnia dla dzieci i zabawa taneczna, którą zapewnił zespół Danillo. Piknik rodzinny we Franciszkowie pod nazwą Spotkajmy się odwiedziło w niedzielne popołudnie kilkaset osób.

Piknik organizowany jest od kilku lat. W tym roku w jego przygotowanie włączyło się więcej podmiotów, dzięki czemu można było przygotować więcej atrakcji. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się zjeżdżalnia oraz trampolina. Nie brakowało jednak też chętnych do malowania buziek.

SONY DSC

Każdy mógł też skosztować pierogów własnej roboty przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Franciszkowa. Panie nie tylko udowodniły, że potrafią świetnie gotować. Specjalnie dla gości wystąpiły na scenie na której zaprezentowały popularne piosenki i przyśpiewki.

Kulinarnymi talentami popisali się też rodzice, którzy upiekli wspaniałe ciasta: serniki, ciasta kokosowe, ciasta z kremem, takie jak to o wdzięcznej nazwie: cycki teściowej itp.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Oficjalnie zabawę z zespołem Danillo otworzył Wójt Gminy Wiskitki Grzegorz Miastowski, który zatańczył z miejscowymi paniami. Zabawa trwała do wieczora.

Organizatorami imprezy byli: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej z Franciszkowa, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka z Jesionki oraz Wójt Gminy Wiskitki. J&A Media

Reklama