Przedszkole, dom kultury i żłobek w jednym

 SONY DSC

Projekt budowy kompleksu przy ulicy Spółdzielczej w Wiskitkach jest prawie gotowy. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami ma w nim znaleźć miejsce dom kultury i nowe przedszkole z możliwością urządzenia żłobka.

Przedszkole projektowane jest na 150 dzieci z możliwością powiększenia placówki o jeden oddział czyli 25 dzieci. W planie przewidziano też pomieszczenia, które można by przeznaczyć na żłobek dla kilkanaściorga dzieci.

-Chcemy być przygotowani na takie potrzeby mieszkańców. Jeśli będzie zainteresowanie, przy przedszkolu powstanie niewielki żłobek- zapewnia wójt Grzegorz Miastowski.

Na terenie obiektu pojawi się plac zabaw oraz teren zielony do odpoczynku i rekreacji. Obok budynku ma zostać też urządzony parking.

Prace koncepcyjne zostały zakończone, gmina scaliła też działki pod przyszłą inwestycję. Niedługo będzie można ogłosić przetarg na wyłonienie projektanta, który opracuje również kosztorys przedsięwzięcia.

Inwestycja będzie kosztowna, dlatego gmina przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy placówki ze funduszy unijnych bądź krajowych.

 

Budowa będzie mogła ruszyć w 2015 roku. J&A Media

Reklama