Wykonawca A2 naprawia gminne drogi

SONY DSC

Konsekwencja opłacała się. Wykonawca budowy autostrady A2 i obwodnicy firma Bogl a Krysl naprawia zniszczone przez siebie drogi na terenie Gminy Wiskitki. Dwie z nich, czyli droga w Starowiskitkach oraz ulica Wspólna w Wiskitkach już zostały naprawione. Na nowy asfalt czeka ulica Spółdzielcza w Wiskitkach, którą wykonawca także dojeżdżał do budowy.

Porozumienie zakłada również położenie nakładki asfaltowej na drodze brukowej w Starowiskitkach. Ponadto wykonawca wybuduje kilkusetmetrową drogę w Hipolitowie, będącą połączeniem dwóch dróg serwisowych przy autostradzie A2. Mieszkańcy doczekają się też naprawy kilku przepustów zniszczonych przez ciężki sprzęt. M.in. taki przepust zostanie naprawiony w Nowej Wsi.

W sumie dzięki porozumieniu naprawionych na koszt wykonawcy zostanie około 5 kilometrów gminnych dróg. Z naprawą części z nich wykonawca musiał poczekać z powodu trwającej budowy kanalizacji na terenie gminy. Teraz, kiedy inwestycja dobiega końca, drogi mogą zostać przekazane drogowcom. J&A Media

Reklama