Wypadki drogowe. Kronika PSP Żyrardów

 Ostatni tydzień obfitował w wypadki drogowe do których dochodziło zarówno w mieście jak i na autostradzie A2.

DSCF4913

W poniedziałek 18 sierpnia ok. g. 11.45 na skrzyżowaniu ulic Ossowskiego i Mireckiego w Żyrardowie doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Przybyli na miejsce strażacy zastali jeden z pojazdów przewrócony na bok a drugi na chodniku. Trzy osoby podróżujące przewróconym VW Sharanem opuściły go o własnych siłach, jednemu z pasażerów pomocy udzielało pogotowie. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, odłączyli akumulatory w pojazdach, zneutralizowali i zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie. Po zakończeniu działań miejsce przekazano protokołem policji. Po ponad półtoragodzinnej akcji 10 strażaków powróciło do strażnicy.

W piątek 22 sierpnia tuż po g. 6.27 na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Nowa Wieś kierowca samochodu osobowego Mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki przewożącej betonowe kręgi a następnie zatrzymał się na barierach energochłonnych. Kierowca TIR-a nie odniósł obrażeń i po zatrzymaniu pojazdu powiadomił służby ratownicze. Cztery z pięciu osób podróżujących osobówką opuściło pojazd o własnych siłach, strażacy ewakuowali z wnętrza siedzącą na przednim siedzeniu kobietę. Cztery poszkodowane osoby w tym siedmioletnie dziecko zostały przewiezione do szpitala. Strażacy zabezpieczywszy miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach, zakręcili zawór zbiornika LPG, udzielali również wsparcia psychicznego poszkodowanym oraz wręczyli dziecku maskotkę „misia ratownika”. Nie doszło do wycieku płynów na jezdnię. Strażacy po ponad półtoragodzinnej akcji przekazali miejsce zdarzenia zarządcy autostrady. W akcji uczestniczyło 6 strażaków z JRG Żyrardów i trzech z OSP Wiskitki. (FOTO-KP PSP Żyrardów)

W poniedziałek 25 sierpnia ok. g. 05.41 na ulicy Reymonta w Żyrardowie doszło do wypadku w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe Skoda i Audi. W wyniku zderzenia trzy kobiety podróżujące Skodą doznały obrażeń i po opuszczeniu pojazdu znalazły się pod opieką ratowników medycznych. Działania strażaków polegały na oznakowaniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zamknięciu zaworu na zbiorniku LPG w samochodzie Audi. Niewielką plamę oleju usunięto za pomocą sorbentu. W półgodzinną akcję zaangażowanych było 9 strażaków z JRG Żyrardów./ Piotr Grzelecki oficer prasowy PSP Żyrardów, fot. PSP Żyrardów

Reklama