Kronika PSP Żyrardów

Dwaj mężczyźni zostali ranni, kiedy ciężarówka z piachem przewróciła się na bok. Strażacy pomagali też w czasie wypadku, do którego doszło w Kamionie, kiedy samochód wypadł z drogi. ranna została kobieta, którą przetransportowano do szpitala pogotowiem lotniczym. Kronika PSP Żyrardów.

SONY DSC

W środę 27 sierpnia ok. g. 11 na placu budowy we Wręczy doszło do nietypowego zdarzenia. Prawdopodobnie na skutek nieuwagi kierowcy samochód ciężarowy z naczepą przewożący piach, przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia ranni zostali dwaj mężczyźni znajdujący się wewnątrz kabiny ciężarówki. W chwili przybycia dwóch zastępów strażaków z JRG Żyrardów mężczyźni znajdowali się już pod opieką załogi karetki pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulator w pojeździe.

Również w środę 27 sierpnia ok. 14.25 strażacy zostali wezwani do pożaru w kotłowni budynku jednorodzinnego w Bartnikach. Pożar został ugaszony przed przybyciem strażaków i skończyło się tylko na strachu i okopceniu ścian pomieszczenia kotłowni. Przyczyną całego zajścia była najprawdopodobniej awaria instalacji elektrycznej pieca grzewczego. Strażacy przewietrzyli budynek i po godzinie wrócili do strażnic.

W sobotę 30 sierpnia tuż po g. 8 dwa zastępy z JRG Żyrardów oraz jeden z OSP Kamion zostały zadysponowane do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 70 w miejscowości Kamion. Przyczyną wypadnięcia z drogi dwóch samochodów osobowych była prawdopodobnie plama oleju rozlanego na jezdni. Przybyli jako pierwsi na miejsce zdarzenia strażacy z OSP Kamion udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie a następnie przekazali ją ekipie pogotowia ratunkowego. Z uwagi na obrażenia na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Równolegle strażacy odłączyli w pojazdach akumulatory, zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca oraz zebrali oleistą substancję rozlaną na ok. 100 m jezdni. Po ponad trzygodzinnej akcji, miejsce zdarzenia przekazano policjantom i 11 strażaków mogło powrócić do koszar.

Reklama