Kronika PSP Żyrardów

Pożar samochodu osobowego na parkingu, ciężarówka w rowie i kolizja drogowa. Tydzień w kronikach PSP Żyrardów.

SONY DSC

W dniu 15 września ok. 23.35 z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru samochodu osobowego Skoda zaparkowanego przy ul. Skrowaczewskiego. Ogień zagrażał dwóm sąsiadującym samochodom. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze z szybkiego natarcia oraz jeden z urządzenia gaśniczego Cobra. W samochodzie odłączono akumulator i zakręcono zawór gazu LPG. 5 strażaków JRG Żyrardów uporało się z ogniem w dziesięć minut.

W piątek 19 września ok. 20.40 w miejscowości Słabomierz ciężarówka przewożąca piasek kwarcowy wypadła z drogi i zjechała do rowu. Prowadzący pojazd nie odniósł obrażeń i opuścił pojazd o własnych siłach. Strażacy z JRG Żyrardów i OSP Radziejowice zabezpieczyli teren akcji, oświetlili miejsce dochodzenia policjantom a na koniec za pomocą sorbentu usunęli rozlany na jezdni olej. Ostatni zastęp z OSP Radziejowice zakończył działania po prawie 9 godzinach.

W sobotę 20 września tuż przed północą strażacy z JRG Żyrardów zostali wezwani do nietypowego zdarzenia w miejscowości Mrozy. Kobieta kierująca samochodem Honda najechała na tył stojącego na poboczu samochodu Audi. Żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń. Strażacy oświetlili teren kolizji, odłączyli akumulatory a po zakończeniu dochodzenia policyjnego uprzątnęli pozostałe po kolizji elementy rozbitych pojazdów. W prawie godzinnej akcji brało 4 strażaków z JRG Żyrardów./ Piotr Grzelecki, oficer prasowy PSP Żyrardów

Reklama