SZLACHETNA PACZKA szuka wolontariuszy z Żyrardowa

Wystarczy mieć trochę czasu i chcieć pomóc. Doroczna akcja pomocy przez świętami Bożego Narodzenia- Szlachetna Paczka, czeka na wolontariuszy Super W. Aby dołączyć do zespołu w Żyrardowie należy zarejestrować się w odpowiednim rejonie na stronie www.szlachetnapaczka.pl lub www.superw.pl. Osoby pełnoletnie lub, które ukończą 17 lat do 1 października mogą zgłaszać się do 20 października.

ssuperw

 Od ilości wolontariuszy zależy, ilu rodzinom w Żyrardowie uda się pomóc. Każdy wolontariusz to co najmniej jedna rodzina więcej zakwalifikowana do akcji. W Żyrardowie akcja Szlachetnej Paczki odbywa się po raz czwarty.

 Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna – to przede wszystkim spotkanie z człowiekiem w ciężkim położeniu, dodanie wiary, że jego zmagania mają sens. Dla wielu ludzi kontakt z wolontariuszem był niezwykle podnoszący na duchu — ktoś wreszcie zainteresował się ich problemami i uwierzył, że warto pomóc. Wiele osób odzyskało wiarę w ludzką bezinteresowność i dobroć.

 To również ważne doświadczenie w życiu wolontariuszy. Aż 70% z nich uważa, że Szlachetna Paczka była jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu!

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!

Reklama

Jedna odpowiedź to “SZLACHETNA PACZKA szuka wolontariuszy z Żyrardowa”

Trackbacks

  •