Żyrardów szyje i spaceruje

szyjeispaceruje

Trzy żyrardowianki tworzące nieformalną Grupę PROJEKTmiasto zapraszają na wydarzenie „Wielokulturowość to nie nowość – Żyrardów szyje i spaceruje”.

W ramach projektu proponują historyczne spacery po mieście oraz warsztaty szycia tkanin lnianych. Oferta skierowana jest zarówno do grup szkolnych jak i osób indywidualnych, chcących poznać lepiej  swoje miasto.

W programie spacery po Żyrardowie śladami różnych kultur. Każdy z uczestników spaceru dostanie mapę miasta, na której zaznaczone zostaną najważniejsze miejsca związane z wielokulturową historią Żyrardowa. Spacery dla uczestników indywidualnych zaplanowane są na 05.10.2014 , godz. 14.00 i na 12.10.2014, godz. 15.00, start z Pl. Jana Pawła II.

Oprócz spacerów będą też wielopokoleniowe warsztaty szycia z lnu – materiału, z którego słynął Żyrardów. Podczas zajęć każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie uszyć prostą ozdobę z tego materiału. Warsztaty odbędą się 04.10.2014, o godz. 12.00 w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. ks. Wittenberga 5, a także 11.10.2014, o godz. 12.00 w Centrum Kultury na pl. Jana Pawła II. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

PROJEKTmiasto tworzą trzy żyrardowianki – Sławka Jarmoluk-Majewska, Magdalena Skibińska i Paulina Jędrysiak-Nowak. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat wielokulturowej historii Żyrardowa, rozbudzenie zainteresowania jego historią, budowanie poczucia tożsamości lokalnej, integracja i aktywizacja mieszkańców naszego miasta. Nasze działania skierowane są do mieszkańców Żyrardowa w każdym wieku – dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Kontakt w sprawie rezerwacji:

Sławka Jarmoluk-Majewska

tel.: 509 752 927

slawka.j@wp.pl

Paulina Jędrysiak-Nowak

tel.: 693 875 725

p.jedrysiak.nowak@gmail.com

Magdalena Skibińska

tel.: 792 442 738

magdalenaskibinska@wp.pl

 

„Projekt dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My

Reklama