Grodziszczanie chcą jeździć rowerami

Będzie nowa, dodatkowa stacja rowerowa w ramach projektu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów. Dziś działa 8 stacji rowerowych w centrum miasta, za dwa, trzy tygodnie ruszy dziewiąta stacja. Powstanie na prośbę mieszkańców dzielnicy Łąki. Będzie zlokalizowana przy szkole.

SONY DSC

Nowa stacja ruszy na prośbę mieszkańców dzielnicy Łąki, którzy od kilku lat przeżywają trudności komunikacyjne. Najpierw zamknięto remontowany wiadukt, teraz przejazd kolejowy, pod którym powstaje tunel. Rowery Miejskie ułatwiłyby mieszkańcom łatwiejszy dojazd do centrum. -Postanowiliśmy uruchomić dodatkowy punkt, aby pomóc mieszkańcom tej części Grodziska Mazowieckiego. Wielu z nich prosiło o usytuowanie stacji rowerowej przy szkole- wyjaśnił burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Jednocześnie podkreślił, że gmina jest gotowa rozbudowywać system wypożyczalni miejskiej o kolejne stacje. Stanie się tak, jeśli mieszkańcy będą chętnie korzystać z wypożyczalni i zarejestruje się wiele osób.

Wypożyczalnia Grodziski Rower Miejski została uruchomiona w sobotę 27 września. W jego ramach w ośmiu punktach w mieście pojawiło się 60 rowerów. Stacje zlokalizowano na deptaku (przy dworcu PKP), w Parku Skarbków, przy Centrum Kultury, Basenie Miejskim, Stawach Goliana, Stawach Walczewskiego, Targowisku i Hali na ul. Westfala.

Pierwsze 20 minut jazdy rowerem jest bezpłatne. Każda godzina kosztuje złotówkę. Aby zacząć korzystać z wypożyczalni należy zarejestrować się na stronie: https://rowery.grodzisk.pl/ i zasilić konto kwotą minimum 10 zł. J&A Media

Reklama