Ośmiu kandydatów na prezydenta Żyrardowa

183 kandydatów na radnych, 8 kandydatów na prezydenta, 16 komitetów wyborczych. Mieszkańcy Żyrardowa będą mieli w czym wybierać. Niektóre komitety zgłosiły tylko po jednym kandydacie do rady miasta, tylko 4 komplet kandydatów w 21 okręgach wyborczych. Wśród tych ostatnich są: PO, Ruch Obywatelski Żyrardowian, Nowe Przymierze Samorządowe oraz Komitet Miasto dla Mieszkańców.

SONY DSC

( Mieczysław Gabrylewicz, Wspólnota Żyrardowa)

Wśród kandydatów na prezydenta zabrakło dwóch największych kontrkandydatów z ubiegłych wyborów Andrzeja Wilka i Dariusza Kaczanowskiego. Obaj startują z list swoich komitetów do rady powiatu żyrardowskiego. Nie ma też Jarosława Komży z Żyrardów tak po prostu, który startuje na burmistrza Milanówka. Jest za to sporo debiutów. Po raz pierwszy o urząd prezydenta ubiega się posłanka Beata Rusinowska z PO, poseł Paweł Sajak, który opuścił Ruch Palikota, Wojciech Jasiński Nowe Przymierze Samorządowe, dotychczasowy przewodniczący rady powiatu żyrardowskiego, Jerzy Naziębło związany do tej pory z PO, który utworzył własny komitet Ruch Obywatelski Żyrardowian, Jarosław Szafaryn szef promocji miasta, który zastąpił kandydaturę Andrzeja Wilka z komitetu Wolni od Polityki wreszcie największa niespodzianka, rzecznik Praw Konsumenta Paweł Pachniewski, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

SONY DSC

(Jerzy Naziębło, Ruch Obywatelski Żyrardowian)

O urząd prezydenta będą też ubiegać się lekarz Urszula Szundryk z SLD oraz były starosta Mieczysław Gabrylewicz ze Wspólnoty Żyrardowa./Anna Wrzesień

jasinski

SONY DSC

SONY DSC

(Jarosław Szafaryn, Wolni od Polityki)

SONY DSC

(Paweł Pachniewski, PiS)

SONY DSC

(Beata Rusinowska, PO)

Reklama