Oświadczenie prezydenta Andrzeja Wilka ws. odwołania zastępcy

W poniedziałek 6 września br prezydent Żyrardowa Andrzej Wilk odwołał swojego jedynego zastępcę Grzegorza Obłękowskiego. Decyzję uzasadnił brakiem pełnego zaufania do swojego zastępcy.

Oświadczenie prezydenta Żyrardowa Andrzeja Wilka

Była to bardzo trudna, ale konieczna decyzja. Służąca przede wszystkim unormowaniu dwuznacznej sytuacji, jaka powstała w czerwcu tego roku, po tym, jak lokalne władze Platformy Obywatelskiej (w których zasiada Grzegorz Obłękowski), oficjalnie i jednoznacznie odcięły się od moich działań, jako Prezydenta Miasta Żyrardowa.

SONY DSC

Moich najbliższych współpracowników, a takim był bez wątpienia Grzegorz Obłękowski muszę darzyć pełnym i niepodważalnym zaufaniem. Stanowisko Platformy Obywatelskiej spowodowało, że z racji swoich politycznych wyborów Grzegorz Obłękowski znalazł się w gronie moich oponentów. Mimo całej mojej sympatii do jego osoby, nie udało się pogodzić politycznej i zawodowej drogi Grzegorza Obłękowskiego, czego konsekwencją jest moja decyzja o odwołaniu go z funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta Żyrardowa.

Andrzej Wilk

Prezydent Miasta Żyrardowa

Reklama