Wandalizm na cmentarzu

10752067_794180400643676_484521770_n

Skandalem, wandalizmem i brakiem szacunku dla zmarłych nazywają mieszkańcy Żyrardowa odwiedzający groby bliskich szczególny manifest, który został naklejony na symboliczny grób żołnierzy radzieckich. Pomnik znajduje się nieopodal kaplicy grobowej, niemal w sąsiedztwie górującej nad innymi budynkami piramidy na cmentarzu w Żyrardowie. Klika dni temu naszą redakcję zawiadomiono, że na pomniku wisi kartka przypominająca historię napaści Rosji Radzieckiej na Polskę w 1939 roku.

-Jest wiele miejsc do wyrażania swojej opinii i przypominania o dramatycznej historii Polski. Taki manifest, to nic innego jak zwykły brak szacunku dla zmarłych i wandalizm- oburzała się Bożena Kowalska, która powiadomiła naszą redakcję o całej sprawie.

Kartka została zdarta dzień później, ale pozostały ślady. To nie pierwszy raz kiedy pomnik staje się celem. Na pomniku widoczne są stare napisy obrażające poległych, jest też namalowana kotwica, symbol Polski Walczącej.

-Cmentarz jest cmentarzem, bez względu na to kto jest na nim pochowany. W naszej kulturze o zmarłych mówimy św. pamięci i taki szacunek należy się wszystkim za bramą nekropolii.  Żywi nie powinni rozstrzygać za nią kolei historii- komentuje sytuację przedsiębiorca pogrzebowy Łukasz Koperski. /red

SONY DSC

 

SONY DSC

SONY DSC

 

Reklama