Wolni od polityki rozpoczynają kampanię

SONY DSC

W środę 15 października kampanię wyborczą rozpoczęło ugrupowanie urzędującego prezydenta Żyrardowa Andrzeja Wilka. Stowarzyszenie Wolni od polityki zostało powołane przed wyborami i skupia osoby wspierające Andrzeja Wilka oraz nie przynależące do partii politycznych i ugrupowań.

SONY DSC

To Andrzej Wilk otworzył spotkanie, przedstawił ideę komitetu, kandydata na urząd prezydenta i wręczył mu koszulkę z hasłem stowarzyszenia. Żyrardów. Włącz się. Jest nim obecny naczelnik wydziału promocji UM, Jarosław Szafaryn. Ugrupowanie nie ma programu wyborczego, ale luźno kreśli kierunki działania. Najważniejszym przesłaniem kampanii jest odcięcie się od partii politycznych, które zdaniem Jarosława Szafaryna szkodzą interesom mieszkańców i wprowadzają zamęt. Według kandydata Wolnych od polityki, miasto potrzebuje dobrego gospodarza, który ustabilizuje finanse miasta i będzie dbał o jego zrównoważony rozwój. W swoim wystąpieniu Szafaryn podkreślił też, że miasto nie może sobie pozwolić na rewolucję, bo jest ona zawsze zbyt kosztowna.

SONY DSC

Komitet Wyborczy Wyborców Wolni od polityki wystawia też swoich kandydatów do rad miasta i powiatu. Wśród kandydatów znaleźli się: Mirosław Wacławek (były prezes Fabryki Wyrobów Lnianych), Adam Rusinowski (prawnik UM), założycielka kwartetu Fuerte Katarzyna Winnicka czy Anna Kozłowska (obecna radna), Małgorzata Chaber (dyrektor Zespołu Szkół nr 1). 

SONY DSC

Początkowo liderem i kandydatem na prezydenta miasta Żyrardowa KWW Wolni od polityki miał być Andrzej Wilk. Wycofał się jednak z ubiegania się o najważniejszy urząd w mieście po tym, jak został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. Kandyduje jednak do rady powiatu żyrardowskiego. /red

 

Reklama