Wpadli pijani złodzieje, ujęto poszukiwanego listem gończym. Kronika KPP Żyrardów

Znów próbują wyłudzać na wnuczka

Powróciły próby wyłudzeń metodą „na wnuczka” w Żyrardowie. Policja apeluje do mieszkańców powiatu żyrardowskiego- szczególnie seniorów, którzy padają ofiarami tego przestępstwa o zachowanie czujności i ostrożności. We wtorek, 30.09 br., do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zgłosiły się cztery kolejne osoby, które dzięki swojej rozwadze oraz działaniom profilaktycznym policjantów Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie nie padły ofiarami oszustów. Łączna kwota, jaką próbowano wyłudzić tego dnia to blisko 200 tyś. zł. Za każdym razem, próby wyłudzeń wyglądają dość podobnie. Osoba, telefonicznie podając się za członka rodziny informuje, iż spowodowała wypadek lub kolizję i potrzebuje pieniędzy, żeby przekazać je poszkodowanemu w zamian za nie informowanie policji o zdarzeniu. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

SONY DSC

 Odpowiedzą za kradzież

 We wtorek, 30.09 br., o godzinie 16.30, Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie otrzymała zgłoszenie, że dwaj mężczyźni dokonali kradzieży towaru z jednego ze sklepów ogólnoprzemysłowych na terenie Żyrardowa. Następnie oddalili się z miejsca przestępstwa. Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego tut. komendy natychmiast udali się w pościg za sprawcami i dzięki ich szybkiej reakcji dokonali zatrzymania sprawców tej kradzieży, na podstawie sporządzonego rysopisu. Jak się okazało, sprawcy to dwaj mężczyźni, mieszkańcy Żyrardowa, w wieku 18 i 32 lata. Po przebadaniu mężczyzn na trzeźwość, 32- latek posiadał ponad 1,5 promila, natomiast drugi sprawca, 18-latek- prawie 2 promile. Łączna kwota towaru, który ukradli to ponad 500 zł. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat kary pozbawienia wolności.

  Zatrzymany listem gończym

We wtorek, 30.09, br. policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie dokonali zatrzymania 31-letniego mieszkańca Żyrardowa, który był poszukiwany listem gończym celem dalszego odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane przestępstwa. W trakcie przeszukania 31-latka, ujawniono przy nim torebkę z substancję odurzającą w ilości 1 grama. Sąd zadecyduje, w jaki sposób mężczyzna odpowie za ten czyn. Za posiadanie substancji odurzających w nieznacznej ilości, kodeks karny przewiduje do roku pozbawienia wolności.

 Policjanci uczą przedszkolaków

We wrześniu i październiku, policjanci wydziału prewencji i referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu żyrardowskiego. Podczas spotkań, policjanci uczą i przypominają im zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zagrożenia na jakie są narażeni. Za racji zmian w przepisach ruchu drogowego, dzieci i młodzież są zobowiązani do noszenia odblasków po zmierzchu. Toteż policjanci organizują konkursy, w których dzieci mają możliwość wygrania bransoletek odblaskowych.

 st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama