Żyrardowianki w finale konkursu Przebojowy Muzyk

W sobotę 4.10.2014 roku. W Centrum Łowicka w Warszawie odbył się Finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego dla dzieci i młodzieży „Przebojowy Muzyk”. Do finału poprzedzającego dwudniowe przesłuchania zakwalifikowały się Ada Rudzińska i Zuzanna Dropińska z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, co jest wielkim wyróżnieniem dla obu dziewczynek.

muzyk maly

Weryfikowała je komisja składająca się z muzyków:

– Paweł Sztompke – przewodniczący komisji, polski dziennikarz, recenzent muzyczny związany z programem I, III Polskiego Radia

– Jacek Gintown – właściciel impresariatu muzycznego, organizator „Śmietanki Łowickiej” w Centrum Łowicka w Warszawie.

Konkurs nie należał do najłatwiejszych, gdyż w danej kategorii prezentowali się zarówno instrumentaliści, soliści, jak i zespoły wokalne. Regulamin konkursu przewidywał tylko po jednej głównej nagrodzie. Artyści prezentowali jeden utwór lub jedną piosenkę. W kategorii Mały Przebojowy Muzyk jedyne wyróżnienie otrzymała Ada Rudzińska, która śpiewając o „Różowej piosence”, zaskarbiła sobie przychylność publiczności.

„Śmiało możemy powiedzieć, że za nami jedna z najciekawszych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego dla dzieci i młodzieży „Przebojowy Muzyk” 2014. Jak wielokrotnie zaznaczało Jury, a także sam prowadzący konkurs Wojciech Skwirowski- pomysłodawca konkursu, poziom był niezwykle wysoki. Świadczyły o tym zarówno emocje towarzyszące muzykom, jak i te udzielające się publiczności.

Reklama