Darczyńcy mogą wybierać rodziny, dla których przygotują paczkę

Baza rodzin w potrzebie XIV edycji Projektu „Szlachetna Paczka” już dostępna. Od dziś można stać się Darczyńcą dla jednej z nich.

main-banner

Sytuacja wielu rodzin w Żyrardowie nie wygląda najlepiej – wysokie rachunki, problemy ze znalezieniem stałej pracy i uczciwego pracodawcy, ciężkie warunki mieszkaniowe – to jedne z wielu powodów, przez które rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Jednak Rodziny włączone przez wolontariuszy do Projektu są wyjątkowe. Mimo życia w trudnych warunkach podejmują starania o zmianę swojej sytuacji na lepszą. Są to Rodziny, których postawę można śmiało określić jako bohaterską — nie poddają się mimo nawarstwiających się problemów.

Jedna z żyrardowskich Rodzin znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji; przyczyną tego była utrata pracy przez Pana Jerzego – ojca i jedynego żywiciela rodziny. Pani Ewa, żona Pana Jerzego, pomimo chęci nie może podjąć pracy ze względu na opiekę nad niepełnosprawnym synem Jankiem. Mieszkanie, w którym żyją, jest tak małe, że z trudem mieści podstawowe meble. Potrzeby tej czteroosobowej rodziny nie są duże i nie proszą oni o wiele – ich główna potrzeba jest żywność trwała oraz środki czystości. Paczka będzie dla Rodziny realnym wsparciem materialnym oraz docenieniem jej dotychczasowych starań. Dzięki temu Pan Jerzy będzie mógł skupić się na znalezieniu nowej pracy, a Pani Ewa nie będzie musiała się tak zamartwiać życiem codziennym.

 Od 22 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl jest dostępna baza rodzin w potrzebie. Znajdują się tam historie rodzin (podobne do tej powyżej), krótko opisujące ich aktualną sytuację oraz informacje o rzeczach, których teraz najbardziej potrzebują. Darczyńca po zapoznaniu się z opisem sytuacji Rodziny wybiera tę, której chciałby pomóc. Darczyńcą dla Rodziny najczęściej staje się nie jedna osoba, ale grupa osób – krąg znajomych, pracownicy jednej firmy, szkolna klasa… Następnie przygotowują oni paczką zgodnie z listą potrzeb wskazanych przez Rodzinę. Darczyńca nie pozostaje w tych działaniach sam – otrzymuje wsparcie wolontariusza – opiekuna Rodziny, który jest z nią w kontakcie. W dniu finału – 13 lub 14 grudnia – Darczyńca dostarcza paczki do wskazanego magazynu. Następnie poprzez wolontariusza Darczyńca otrzymuje relację z doręczenia prezentów.

 Drodzy Czytelnicy – więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu! Zachęcamy gorąco do włączenia się w ten Projekt. Jest wiele możliwości, by mądrze pomóc!

 

Żaneta Guzik & Agata Mańkowska

Reklama