Grodzisk Maz: Kolejny etap prac na stacji PKP

Rozebrana wiata, torowisko w kierunku Warszawy oraz znaczna część peronu przylegającego do dworca PKP. Remont na kolei w Grodzisku Mazowieckim wkroczył w kolejną fazę.

SONY DSC

Torowisko w kierunku Warszawy zostało zdjęte, wiata i peron przylegający do dworca PKP rozebrane. Pozostawiono tylko wąski fragment starego peronu, by pasażerowie mogli dostać się do kas. Zniknie, w chwili kiedy budowlańcy remontujący dworzec PKP otworzą wejście od strony ulicy, zapewnia Zdzisław Brzeziński doradca burmistrza. W tej chwili pasażerowie jadący w obu kierunkach korzystają tylko z jednego peronu.

Dzięki rozbiórkom mógł rozpocząć się ostatni etap prac przy budowie przejścia podziemnego. Jeśli pogoda się utrzyma, przejście pod torami (prace zasadnicze) może zostać dokończone na początku 2015 roku. Wówczas nawet w I kwartale mogłyby się rozpocząć prace wykończeniowe w tunelu, oraz montaż wind. Wbrew wcześniejszym planom ze stacji nie zniknie kładka nad torami. Na prośbę mieszkańców zostanie tylko wyremontowana. Oddanie peronów, przejścia podziemnego i torowiska zaplanowano na III kwartał 2015 roku. Nie wykluczone jednak, że pasażerowie i mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z przejścia pod torami kilka miesięcy wcześniej. J&A Media

Reklama